Хірургія

Необхідно терміново звернутися до хірурга-стоматолога, якщо:

Видалення зуба

Причини видалення зубів різноманітні, частою з них є хронічні інфекції. Несвоєчасне видалення може спричинити подальше поширення інфекції, а також:
  1. Сильне пошкодження зуба карієсом, яке не можна відновити, також є показанням до видалення.
  2. Іноді при ускладнених захворюваннях пародонту, коли інші методи не працюють, лікар мусить застосувати радикальні заходи.
  3. Видалення зубів у вагітних жінок часто відкладають, і краще про це подбати перед зачаттям.
  4. Видалення зуба мудрості часто проводять через неправильне прорізування або розташування. Неправильне положення може змінити форму прикусу.
  5. Видалення складних або не прорізаних зубів.
Завдяки анестезії видалення зубів проходить абсолютно безболісно та комфортно.
Рекомендації щодо догляду після видалення зубів індивідуальні для кожного пацієнта.

Щоб загоєння на місці видалення пройшло вдало, треба дотримуватися кількох простих правил:

Імплантація

Імплантація - сучасний метод відновлення зубів.

Процедура зубної імплантації:

  1. Огляд та планування: Лікар проводить огляд та визначає можливість застосування даної процедури на основі клінічного обстеження та рентгенівських знімків.
  2. Підготовка до операції: Перед початком операції проводиться підготовчий етап, включаючи анестезію та антисептичну обробку ротової порожнини.
  3. Видалення пошкодженого зубу: Лікар видаляє пошкоджений зуб, готуючи місце для майбутнього імплантату.
  4. Встановлення імплантату: В місці видаленого зуба встановлюється титановий імплантат, який відіграє роль кореня зуба.
  5. Негайне протезування: Після встановлення імплантату, лікар створює тимчасову коронку або мостовидну конструкцію, яка негайно наділяє пацієнта функціональністю та естетикою. Це дає можливість пацієнту відчути комфорт та вигляд природного зуба протягом періоду заживлення та очікування постійного протезу.
  6. Постійне протезування: Після закінчення процесу загоєння та інтеграції імплантату з кісткою (остеоінтеграція), виготовляється та встановлюється постійна коронка, яка замінює тимчасовий протез.

Ця процедура дозволяє значно зекономити час, забезпечити естетичний вигляд та функціональність зуба відразу ж після видалення та під час періоду загоєння імплантату. Важливо наголосити, що як і при догляді за здоровим зубом, імплантат потребує ретельного й повсякденного догляду. Після операції лікар-імплантолог надасть всі необхідні рекомендації щодо догляду за порожниною рота. Важливо дотримуватися цих рекомендацій для швидкого приживлення та тривалості встановлених імплантатів.

Однією з ключових переваг імплантації є можливість відновити втрачений зуб, не торкаючись сусідніх зубів. Ця процедура надає впевненості та психологічного комфорту.
Імплантація - сучасний метод відновлення зубів.

Видалення кісти

Кіста зуба - це утворення запального характеру, яке являє собою щільну капсулу, заповнену рідким або кашкоподібним вмістом (загиблими клітинами, бактеріями тощо). Кіста виникає у відповідь на інфекцію і зазвичай локалізується в ділянці верхівки кореня зуба.
Основні причини утворення кісти зуба – травма та інфекція:
  • Отримати травму зуба можна не тільки на боксерському рингу або у вуличній бійці, а й удома, розгризаючи горіхи.
  • Інфекція зазвичай проникає всередину кореневого каналу під час неправильного лікування зубів. Наприклад, лікар видалив нерв, а канал запломбував не до кінця тощо.
  • Рідше кіста виникає внаслідок гаймориту або будь-якого інфекційного захворювання, за якого шкідливі мікроби переносяться всередину ясен із кровотоком.
Для лікування кіст і гранульом застосовуються хірургічний і терапевтичний методи. Кожен із них має свої плюси та мінуси. Те, який метод лікування обрати, лікар вирішує з пацієнтом індивідуально.
Видалення кісти

П'єзохірургія

П’єзохірургія – передовий метод проведення хірургічних маніпуляцій у стоматології при видаленні зубів, підсаджуванні кісткової тканини та імплантації зубів.

П’єзохірургія – передовий метод у стоматології. Використовує ультразвук для надрізів тканин, уникаючи травми ясен, судин та нервів. Гарантує точність та безпеку.

Особливо ефективна при складних видаленнях зубів мудрості, де запобігає ушкодженням оточуючих тканин.

П'єзохірургія

Пластика ясен

Для гарної посмішки важливі не тільки здорові зуби. Ясна відіграють не менш помітну роль.

Один із найпоширеніших і естетичних дефектів – неправильний контур: опущення, підняття або нерівномірний розподіл ясен по зубному ряду, це погіршує зовнішній вигляд.

Пластика ясен

Пластика ясен або гінгівопластика

Процедура полягає у видаленні або формуванні ясенних тканин, що сприяє поліпшенню їхнього зовнішнього вигляду і структурного стану.

Гінгівопластика проводиться в таких випадках:

  • для видалення зайвих тканин пародонту – наприклад, коли частина зуба прихована під яснами;
  • для коригування лінії посмішки – у разі, коли ясна на різних зубах неоднакові за довжиною;
  • для вирівнювання висоти ясен у разі їхньої рецесії (зайвого підняття), зокрема в разі оголення шийки зуба;
  • у разі пародонтозу, коли пародонтальні кишені вже не підлягають відновленню;
  • для активної профілактики прикореневого карієсу;
  • для поліпшення структури ясенних тканин;
  • для досягнення якісного косметичного ефекту під час клаптевих операцій.
  • за ортопедичними показаннями – для успішного протезування як на своїх зубах, так і на імплантатах;

Дана процедура коротка і практично безболісна. Для того щоб ускладнення не виникли в післяопераційному періоді (він зазвичай триває тиждень), пацієнтам рекомендується виконувати деякі вимоги:

  • Полоскати рот призначеними розчинами до зняття швів;
  • Обережно м’якою щіткою чистити зуби;
  • Не вживати дратівливої їжі: гострої, солоної, гарячої, холодної, надмірно твердої;
  • Уникати загальних фізичних навантажень;
  • Не вживати алкоголь, не палити.
Пластика ясен або гінгівопластика

Нарощування кістки (клаптеві операції)

Дуже часто ми втрачаємо свою кістку в процесі життєдіяльності. Це може бути пов’язано з відсутністю зуба, коли кістка не отримує навантаження або під час запальних процесів у кістці. Втрата кістки призводить до деформації щелепи, зміни форм обличчя, порушення функції мовлення та життєдіяльності.
Сучасна стоматологія має можливість відновлювати втрачену кістку, оскільки однією з ключових передумов для імплантації є наявність достатньої товщини кістки у місці призначення імплантату. Для цього використовують кісткову пластику та синус-ліфтинг.

Процедура кісткової пластики абсолютно безболісна, оскільки проводиться під місцевою анестезією, розрізавши ясна, лікар підсипає на місце втраченої кістки кістковий замінник, накладає мембрану і вшиває м’які тканини. Процедура займає від 30 хвилин до 1,5 години.

Кістковопластичний матеріал – це оброблені та стерильні кісткові гранули тваринного походження для підсадки. Можна також використовувати свою кістку (аутокістку), взяту зі стегнової або щелепної кістки.
Існує підхід “профілактики атрофії кісткової тканини після видалення”, який об’єднує видалення зуба з підсадженням замінника кісткової тканини для уникнення атрофії та відновлення об’єму.
Через 6 місяців після кісткової пластики спостерігається нова кістка на місці дефекту.
Протипоказаннями до кісткової пластики є захворювання крові, нервової та серцево-судинної систем, онкозахворювання, туберкульоз, СНІД, цукровий діабет тощо.

Нарощування кістки (клаптеві операції)